Italia, Reise, Vin, Vinmesser og Smakinger, Vintips

På jobb og studietur i Italia!

God morsdag alle mødre! Jeg får ikke feiret sammen med mine kjære i år dessverre, da jeg er i Italia, nærmere bestemt Firenze og Toscana! Her er det nemlig en event som heter Anteprime denne uken. Jeg og andre i vinbransjen skal reise rundt i Toscana å smake vinene som skal ut på markedet i år, nye viner!

Det betyr lange dager på messer, smake og spytte 40-50-60 viner på en dag og masse folk fra hele verden.

Dette er i går, første messedagen. Uten sminke og i de samme klærne som jeg reiste i dagen før det igjen da kofferten min ikke ble med fra Tyskland. Den kom heldigvis utpå dagen i går.
Jeg var også på et par masterclasses med en kjent italiensk sommelier, det er deilig å sette seg ned å la seg guide gjennom smakinger i blant.

Etter messen var over så gikk jeg på hotellrommet og slappet av før jeg gikk ut å unnet meg noe jeg unner meg kanskje 2-3 ganger i året:

Pizza!! When in Italy… Jeg fant et nydelig lite sted ved navn Fermento Food & Beer, her hadde de organiske pizzaer lagd på surdeig og 5 ulike urkorn, deilig! Jeg skal love deg at du ikke får lyst på vin etter å ha spyttet vin hele dagen, så det ble en deilig italiensk IPA til maten.

Følg meg gjerne på instagram (@sommtraveller), der deler jeg masse på mystory om hva jeg gjør denne uken, fra vinmesser, til trening og mat.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.