Bøker

Mine nyeste bøker!

Annonselenker

Tenkte jeg skulle dele de nyeste bokinnkjøpene mine med dere, ingen matrelaterte for en gangs skyld, men jeg har en stor pakke med det på vei også, så det kommer snart!

Think Like a Monk av Jay Shetty er en bok som skal hjelpe deg å ta mer bevisste valg i hverdagen, som skal hjelpe deg å slappe av og stresse mindre. Jeg har ikke begynt på den selv enda, men den har fått gode skussmål! (Norsk versjon her)

The Psychology of Stupidity er en artig bok hvor mange eksperter går sammen og seriøst diskuterer psykologien bak såkalt dumhet… Anbefales!

A life on our Planet av David Attenborough er en trist men ekstremt viktig bok, jeg har sett tv-serien og denne boken er absolutt å anbefale i tillegg. “It is the story of how we came to make this, our greatest mistake – and how, if we act now, we can yet put it right. We have one final chance to create the perfect home for ourselves and restore the wonderful world we inherited.’All we need is the will to do so.'” (Kommer også på norsk)

Fire cannot kill a dragon en bakombok om Game of Thrones serien. Jeg er nerd. Jeg liker det.

Natural Wine for the people. Et verk jeg skal bruke når jeg skal skrive om naturvin i sommer. Anbefales for alle som er nysgjerrig på naturvin.

Surrounded by Psychopaths er den nyeste boka til Thomas Ericson. Her diskuteres psykologien og mennesketypene bak psykopater, og hvordan håndtere dem. Enda en interessant bok fra denne forfatteren. (Finnes også på norsk.) Sjekk gjerne ut de andre bøkene hans, de er utrolig interessante syns nå jeg.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.